Małe dzieci tak samo jak dorośli wymagają codziennej kąpieli. Różnica jest taka, że niemowlaki same się nie umyją i trzeba to zrobić za nie, trzymając je rękach. Najlepiej maluszka kąpać w specjalnej wanience z wkładem anatomicznym. 

W czym kąpać niemowlaka?

zestawy kąpieloweKażdy rodzić przed narodzinami dziecka, w pośpiechu kompletuje niezbędną wyprawkę dla niemowlaka. Do podstawowych jej elementów na pewno należy łóżeczko, ubranka, wózek, czy fotelik samochodowy. Ale to nie wszystko, bo maluszka trzeba codziennie kąpać i przyda się do tego odpowiedni zestaw produktów. Zestawy kąpielowe są  stworzone z myślą o świeżo upieczonych rodzicach, którzy dopiero się uczą opieki nad dzieckiem. Na pewno będzie nam potrzebna dobra wanienka. W zestawach są one specjalnie dopasowane do wymagań tak małych dzieci. Dno i brzegi wanienki są pokryte gumową powierzchnią, aby dziecko się nie ślizgało, a rodzicowi było łatwo przenosić wanienkę. Jest do niej dołączone małe wiaderko, które posiada odpowiedni kształt, umożliwiający umycie noworodka. Aby ułatwić rodzicom wykonanie kąpieli dziecka, w zestawie znajduje się specjalny, aluminiowy stelaż, na którym stawiamy wannę w dowolnym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie bo nie musimy się schylać do dziecka, jeżeli kładziemy wanienkę na podłodze. Ponadto kupując zestaw do kąpieli, otrzymamy duży ręcznik, w który zawiniemy maluszka zaraz po wyjęciu z wody. Jest on wykonany z miękkiej i bezpiecznej bawełny, która doskonale chłonie wodę i jest przyjemna w dotyku.

Niemowlaki najlepiej jest kąpać w niewielkiej wanience, bo mamy pełną kontrolę nad nim. Zakup zestawu dla niemowlaka jest bardzo dobrym wyborem, bo znajdziemy w nim także przybory pielęgnacyjne takie jak nożyczki do paznokci, szczotkę do włosów, czy emolienty do kąpieli.

Kategorie: Handel