Rekuperacja to system wentylacji, która oprócz odzyskiwania ciepła, zapewnia nam również inne korzyści płynące z jej posiadania. Wielu zwolenników, bardzo chwali sobie ten system, ponieważ daje on nam dostęp do świeżego i czystego powietrza przez całą dobę. Jest to dodatkowy plus przemawiający na korzyść wentylacji mechanicznej.

Wentylacja mechaniczna – jakie są jej zalety?

rekuperacja krakówJak już wcześniej wspomniałam wentylacja mechaniczna, inaczej nazywana również rekuperacją zapewni nam dostęp do czystego i świeżego powietrza przez całą dobę a wszystko dzięki urządzeniu zwanemu rekuperator. To właśnie on jest sercem całego systemu i odpowiada za odzysk ciepła, oczyszczanie powietrza ze wszelkich zanieczyszczeń a następnie transport do naszych pomieszczeń przy jednoczesnym pobieraniu brudnego i zużytego powietrza, które znajduje się w nich. Jest to ogromny plus , szczególnie dla alergików, gdyż wszystkie alergeny pozostają zatrzymane przez filtr i nie dostają się do wewnątrz budynku. Rekuperacja Kraków zapewnia nam ciągłą wymianę powietrza, dzięki czemu nie musimy otwierać okien, aby wywietrzyć mieszkanie czy też dom. Dla osób uczulonych jest to kolejny duży plus. Czyste i świeże powietrze sprawia, że nasze samopoczucie jest o wiele lepsze a bóle, które do tej pory towarzyszyły nam codziennie znikną. Oczywiście ważny jest dobór odpowiedniego rekuperatora. Im więcej osób w domu czy mieszkaniu tym powinien być ona bardziej wydajny bo musi przetransportować większą ilość powietrza niż w przypadku mniejszej ilości osób.

Są to jedne z niewielu zalet, które przemawiają na korzyść wentylacji mechanicznej. Kolejna jest taka, że nie musimy budować kominów, przez które często ucieka ciepło. Co więcej nie potrzebujemy aż tylu grzejników, by ogrzać cały budynek, gdyż spora jego część jest odzyskiwana.

Kategorie: Dom i remont