Wykładzina podłogowa wydaje się być dość nieskomplikowaną formą odnowy podłóg w mieszkaniu – jest to odpowiedni fragment materiału, który rozkładany jest na całej powierzchni lokalu bądź pomieszczenia. Bardzo często pomijany jest podkład, który powinien znajdować się pod wykładziną, a który cieszy się szeregiem korzyści. 

Korzyści z podkładu pod wykładziną 

podkład pod wykładzinę podłogowąPrzede wszystkim, decydując się na wykorzystanie wykładzin podłogowych w domu musimy pamiętać, że podkład jest tak samo ważnym elementem, jak sama wykładzina. Pierwsza korzyść, która wynika z jego zastosowania to eliminacja nierówności podłogi, które są niemal nieodłącznym elementem starych parkietów i desek. Ponadto podkład pod wykładzinę podłogową stanowi dodatkowe docieplenie podłóg, co jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku starego budownictwa bądź wyłożenia wykładziny bezpośrednio na beton. Podkład ten stanowi także izolację akustyczną, dzięki czemu chodzenie po wykładzinie będzie dostarczało mniej hałasu. Ważnym aspektem jest również komfort, jaki zapewnia – dodatkowa warstwa podkładu sprawi, że chodzenie będzie przyjemniejsze, gdyż podłogi będą miększe i bardziej komfortowe. Dla osób, które cenią sobie ekologię ważne jest to, że niektóre podkłady, np. pianomat, stworzone są z pianki pochodzącej z eko-recyklingu i ich producenci w pełni wykorzystują ekologiczne rozwiązania. 

Korzyści wynikające z wykorzystania podkładu pod wykładzinę podłogową sprawiają, że jest to produkt niemal niezbędny przy wymianie podłóg na nowe. Warto się upewnić, że nasza ekipa remontowa go stosuje, ale także należy zwrócić uwagę, aby wybrany podkład był ekologiczny i pochodził z recyklingu. Jeśli remontu dokonujemy samodzielnie, to należy wziąć pod uwagę również inne aspekty – izolację cieplną, akustyczną, ale też grubość materiału i komfort jego późniejszego użytkowania.

Kategorie: Wnętrze