Jeżeli nie mamy alergii na orzechy, to powinniśmy je na stałe włączyć do swojej diety, ponieważ są bardzo cennym produktem spożywczym. Przede wszystkim są bogatym źródłem magnezu, żelaza i wapnia. To także dobre źródło białka roślinnego.

Gdzie znajdziemy najtańsze masła orzechowe?

masło orzechowe sklepDo najpopularniejszych rodzajów orzechów zaliczamy orzechy nerkowca, laskowe, włoskie i arachidowe. Możemy je spotkać w wersji solo, w batonach lub jako masła do smarowania. Jest to bardzo zdrowy produkt, który może stanowić dodatek do śniadania, kolacji lub stanowić wartościową przekąskę. Znacznie lepiej sięgnąć po garść orzechów niż chrupać chipsy, w których nie ma nic wartościowego. Jeżeli chcemy kupić dobre masło orzechowe sklep internetowy będzie odpowiednim miejscem. Wiele e-sklepów z ekologiczną żywnością oferuje klientom w stu procentach naturalne masła orzechowe, które w swoim składzie mają jedynie zmielone orzechy. Takie smarowidło świetnie się sprawdzi dla dzieci, ale również dorosłych, gdyż ma bardzo wiele zastosowań. Możemy je dodać do ulubionego musli, owsianki, koktajlu czy zrobić z niego polewę do ciasta. Masło orzechowe ma surową postać bez konserwantów i można je długo przechowywać po otwarciu w lodówce. W temperaturze pokojowej, masło ma płynną postać i może się rozwarstwiać na krem i olej. Jest to zupełnie naturalne zjawisko, dlatego przed skorzystaniem z niego, trzeba je dokładnie wymieszać, aby obie warstwy się połączyły. Natomiast w lodówce, w niskiej temperaturze przybiera stałą, kremową postać.

Cena masła orzechowego w sklepie, kształtuje się na poziomie od dwudziestu do nawet czterdziestu złotych za słoiczek, w zależności od rodzaju użytych orzechów. Jeżeli zrobimy je samodzielnie w domu, to jego cena będzie nawet o połowę niższa.

Kategorie: Usługi