Wiele kobiet chciałoby poprawić swoje piękno. Wiele z nich tym samym decyduje się na wypełnienie zmarszczek, uniesienie konturów twarzy, rewitalizację skóry oraz zmiękczenie zmarszczek w szyi i dekolcie. Nic dziwnego, że medycyna estetyczna cieszy się niesłabnącą popularnością.

Jakie jest działanie kwasu hialuronowego?

kwas hialuronowy szczecinDzięki swoim właściwościom jest on odpowiedzialny za prawidłowe nawodnienie naszej skóry. Niestety, wraz z wiekiem tracimy go, dlatego tak ważne jest uzupełnienie braków. W dzisiejszych czasach można to zrobić na wiele sposobów, stosując kremy, kapsułki lub inne substancje stosowane na skórę, ponieważ kwas hialuronowy szczecin jest produkowany metodami biotechnologicznymi. Ze względu na swoje właściwości odmładzające stosuje się go coraz częściej w dziedzinie chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Ze względu na właściwości wiązania włókien kolagenowych i wiązanie cząsteczek wody, zapewnia nam charakterystyczną, nawilżoną i elastyczną skórę. Co ciekawe, tylko jeden gram kwasu hialuronowego może związać około sześciu litrów wody. Dodatkową zaletą jest to, że może także łagodzić stany zapalne. Wraz z wiekiem zmniejsza się jego ilość w skórze, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Wypełnianie zmarszczek na twarzy odbywa się za pomocą preparatu, którego skuteczność można zobaczyć po zabiegu. W zależności od tego, co chcemy za jego pomocą osiągnąć, lekarz wybiera właściwy rodzaj kwasu hialuronowego i jego gęstość.

Zdaniem ekspertów bezpośrednie wprowadzenie tego kwasu daje o wiele lepsze efekty niż jego zewnętrzne zastosowanie na skórę. Wielu naukowców uważa wręcz, że jest to świetny sposób na uratowanie młodości naszej cery. Warto również zwrócić uwagę na obecność tego cennego składnika w kremach i balsamach.

Więcej informacji na stronie: www.beautologyparlour.com.pl

Kategorie: Zdrowie