Rejs małym jachtem może być doskonałym pomysłem na spędzenie wakacji ze znajomymi albo z rodziną. Taki jacht pełni dla nas rolę noclegu a także środka transportu. Można z jego pokładu oglądać piękne widoki i korzystać z kąpieli z morzu lub w jeziorze. Jest to na pewno niezapomniana przygoda, którą jednak warto dobrze zaplanować. 

Rejs wyczarterowaną łodzią

czarter łodzi mazuryZbliżają się wakacje, mamy więc ostatni dzwonek na to, żeby zaplanować jakiś wyjazd. Szczególnie wtedy, kiedy chcemy się wybrać większa grupą. Wakacje nie muszą oznaczać standardowego wygrzewania się na plaży w najbardziej znanych kurortach, ani też chodzenia po górach. Można spróbować czegoś zupełnie innego, na przykład pływania łodzią po jeziorze. Jak chodzi o czarter łodzi mazury są chyba do tego najlepszym miejscem. Malownicze krajobrazy, duża ilość jezior i całkiem przystępne ceny za wynajem jachtu to tylko niektóre z czynników, które co roku przyciągają na Mazury wielu turystów. Planując rejs jachtem po jeziorze powinniśmy wziąć pod uwagę ilość osób, które ze sobą zabieramy oraz jakie mamy wymagania, co do komfortu. Do wyboru mamy bowiem mnóstwo różnego rodzaju łodzi o różnej wielkości i wyposażeniu. Na pewno na wyższą jakość łodzi zdecydujemy się wówczas, kiedy na rejs wybieramy się z dziećmi. Na jachtach znajdują się sypialnie, kuchnie oraz łazienki, a także miejsce do opalania się. Niektóre łodzie wymagają patentu żeglarskiego, a niektóre tylko specjalnego przeszkolenia. 

Mazury są miejscem, które co roku odwiedza mnóstwo osób. Jednym z ciekawszych pomysłów na spędzenie tam czasu jest wynajęcie łodzi i wybranie się na kilkudniowy rejs po tutejszych jeziorach. Wynajęcie łódki, jeżeli wybierzemy się w kilka osób, może okazać się bardzo opłacalnym rozwiązaniem, a gwarantowane mamy niezapomniane przeżycia. 

Kategorie: Turystyka