Posiadanie własnego domu jednorodzinnego było marzeniem moim i Heleny od pierwszego dnia naszego związku. To była miłość od pierwszego wejrzenia i chcieliśmy zapewnić naszym przyszłym dzieciom najlepsze warunki do rozwoju. Po skończeniu studiów poszukiwaliśmy dobrej pracy. Zależało nam na zdobyciu kapitału na budowę domu. Udało nam się!

Tynk do wykończenia domu

tynki maszynowe łódźPo kilku latach stanął wreszcie nasz pierwszy dom. Przed nami było jeszcze jego wykończenie. Długo nie mogliśmy z Heleną dojść do porozumienia co do wyglądu elewacji. Ona uważała, że dobrze sprawdzi się kamień elewacyjny, ja z kolei wiedziałem, że to rozwiązanie zbyt drogie dla nas na chwilę obecną. Do mnie przemawiały tynki maszynowe Łódź jest bowiem miastem, w którym chyba każda ekipa budowlana dysponuje sprzętem do takiego tynkowania. Jest to rozwiązanie proste, acz skutecznie. Takie tynkowanie zapewnia bowiem trwałą, wytrzymałą na czynniki atmosferyczne warstwę, która jest równocześnie estetyczna. Helena jednak nie dawała za wygraną i pytała, w czym tynki maszynowe są lepsze od tych ręcznie nakładanych? To jednak było pytanie dość naiwne, ponieważ oczywistym jest, iż to właśnie tynki maszynowe szybciej się nakłada. Zatem wykończenie elewacji nie zajmuje zbyt wiele czasu i szybciej można przystąpić do dalszych prac. Mówiłem też Helenie, że tynki maszynowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego będzie mogła ona wybrać swój ulubiony kolor.

Dopiero to ją przekonało – jednak mam dobre podejście do kobiet. Wiedziałem, jak argumentować, aby stanęło na moim. W efekcie pojechaliśmy razem do sklepu z materiałami budowlanymi, gdzie Helena mogła wybrać tynk w swoim ulubionym kolorze. Po jej złym humorze i skłonności do sprzeczek nie pozostał żaden ślad! A elewacja wyszła piękna.

Kategorie: Budownictwo