W szczelnie zamkniętym słoju, tworzy się imitacja naturalnego ekosystemu. Niezwykły ogród zamknięty w szkle, to propozycja dla zapracowanych amatorów zieleni. Piękna kompozycja z zielonych roślin działa odstresowująco po całym dniu pracy. Dla dzieci taki słój z lasem, bądź innymi roślinami, jest okazja do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie.

Unikatowe kompozycje ogrodowe w szklanych słojach

wyjątkowy ogród w słoikuIdealnym pomysłem na nietuzinkowy prezent, jest umieszczona w szklanym naczyniu, roślinna kompozycja. Słoje z miniaturowym ekosystemem znajdziemy w renomowanych kwiaciarniach i w sklepach, specjalizujących się w sztuce szklanych ogrodów. Wykonanie takiej kompozycji wbrew pozorom, nie jest proste. Należy dobrać odpowiedniej wielkości słój, glebę, która nie wytworzy grzybów lub pleśni, a następnie dobrze skomponować ze sobą rośliny. Ładnie wyglądają mchy, paprocie, miniaturowe gatunki storczyków oraz sukulenty. Rośliny, które cechuje powolne tempo wzrostu i wysoka samowystarczalność, odporność, nadają się do tych wyjątkowych ogrodów. Karłowate drzewa i krzewy, wymagają dłuższego przygotowania. Zanim osiągną piękny, wyjątkowy kształt, musi upłynąć kilka lat. Dlatego ogrody leśne są tak unikatowe. Nie znajdziemy dwóch identycznych słoi. Wyjątkowy ogród w słoiku jest alternatywą dla tradycyjnej uprawy roślin w doniczkach. Nie musimy poświęcać mu czasu. Jest ekologiczny, gdyż rożnie bez wykorzystania wody i nawozów.

Niezwykłe, zielone rośliny, zamknięte w szklanym słoiku, cieszą oko, zdobią mieszkanie i posiadają funkcje edukacyjne. Nadają się na prezent, który będzie uniwersalnym dodatkiem do każdego wnętrza. Plusem szklanych ogrodów jest ich niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. Wśród wielu rodzajów kompozycji znajdziemy odpowiednią.