Na początku to nawet nie sądziłem, że budowa będzie niosła za sobą takie duże koszty. Pieniądze już powoli mi się kończyły i musiałem zacząć kombinować, gdzie i na czym zaoszczędzić. Do wybudowania pozostało mi jeszcze szambo i musiałem negocjować cenę, żeby mi starczyło.

Negocjowanie ceny z firmą oferującą szamba betonowe

szamba betonowe cenyZa szambem betonowym postanowiłem się rozejrzeć w różnych firmach, ponieważ miałem świadomość, że ceny były wszędzie zróżnicowane. Chciałem mieć porządne i dość duże szambo a na tym nie zamierzałem oszczędzać. Sprawdziłem więc jakie były za duże szamba betonowe ceny w różnych firmach i wtedy postanowiłem działać. Pojechałem osobiście do każdej z firm, żeby dowiedzieć się, czy były możliwe jakiekolwiek negocjacje. Miałem pieniądze na takie szambo, ale jeszcze musiałem zrobić panele ogrodzeniowe a to przecież też kosztowało. W jednej firmie trafiłem na bardzo fajnego przedsiębiorcę, który był skłonny do negocjacji. Oferował najlepszej jakości szamba betonowe i miał wielu klientów. Stwierdził, że może mi obniżyć cenę i zalecił, żebym wrócił za kilka dni, ponieważ musiał się namyślić. Nie liczyłem na zbyt dużą obniżkę ceny, ale mocno się zaskoczyłem, jak pojawiłem się ponownie w tej firmie. Jej właściciel zaoferował mi szambo betonowe w cenie o dwadzieścia procent niższej od regularnej. To było dla mnie bardzo satysfakcjonujące i cieszyłem się, że negocjacje były takie pomyślne. Od razu zapłaciłem za wszystko z góry i byłem spokojny.

Kiedy już szambo zostało wybudowane, to załatwiłem sobie panele ogrodzeniowe. W tym przypadku również postanowiłem negocjować cenę i to mi się udało. Zapłaciłem nieco mniej od ceny regularnej i byłem zadowolony. Ostatecznie na wszystko wystarczyło mi pieniędzy co mnie cieszyło.

Kategorie: Budownictwo