Większość z nas widziała na ulicach miasta skuter i wie jak się na nim jeździ. Jednak nie każdy wie, że w sprzedaży znajdziemy także specjalne skutery dla osób niepełnosprawnych. Działają na identycznej zasadzie, choć wyglądają zupełnie inaczej.

Jak wyglądają skutery elektryczne do inwalidów?

inwalidzki skuter elektrycznyOsoby niepełnosprawne często muszą polegać na swoich bliskich lub znajomych, ponieważ każde wyjście z domu wiąże się z wieloma trudnościami. Wysokie schody i krawężniki czy strome podjazdy mogą być przeszkodą nie do pokonania dla osoby, która nie może się samodzielnie przemieszczać. Najczęściej posiadają wózki inwalidzkie, gdyż są tanie, ale mało praktyczne. Lepszy będzie inwalidzki skuter elektryczny, który może się przemieszczać z prędkością nawet piętnastu kilometrów na godzinę. Dzięki mocnemu silnikowi i wydajnemu akumulatorowi, pojazd może pokonać dystans nawet czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania. Skuter posiada wygodny fotel  możliwością regulacji oparcia, podłokietników czy odległości od kierownicy. Tego typu skutery są dwuśladami i posiadają cztery koła. Na kierownicy mogą mieć praktyczny koszyk na zakupy, a pod siedziskiem albo za nim, znajduje się niewielki bagażnik. Dzięki takiemu pojazdowi, inwalida stanie się bardziej niezależny i będzie mógł się znacznie szybkiej przemieszać.  Dla wielu osób niepełnosprawnych jest on jedyną szansą na samodzielne zakupy czy pójście na wizytę do lekarza, bez proszenia o pomoc innych osób. Są to bardzo nowoczesne pojazdy, które można dostać w sklepach medycznych.

Skutery dla inwalidów bardziej przypominają nowocześniejsze wózki inwalidzkie niż klasyczny skuter, ale są bardzo praktyczne. Zajmują niewiele miejsca i łatwo nimi zaparkować. Ceny takich pojazdów są mocno zróżnicowane i zależą od kilku czynników.

Kategorie: Motoryzacja