Co roku skradzionych zostaje tysiące motocykli na całym świecie. Motocykl dużo łatwiej ukraść, niż samochód. Jeśli nie chcemy, aby nasz motocykl padł łupem złodziei, a nie mamy garażu, to musimy go odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą jest odpowiednia blokada.

Blokada motocyklowa zakładana na tarczę hamulcową

blokady motocykloweZabezpieczyć motocykl przed kradzieżą możemy na wiele sposobów. Jedne są bardziej skuteczne, a inne mniej. Najskuteczniejszym sposobem jest zakup blokady, które uniemożliwia przeprowadzenie motocykla nawet o kilka metrów. Blokady motocyklowe, zakładane na tarcze hamulcowe skutecznie blokują oba koła motocykla. Jeśli chcielibyśmy przeprowadzić motocykl, który ma założone blokady, to musielibyśmy unieść dwa koła. Średnia waga motocykla to około dwustu kilogramów, więc uniesienie takiego motocykla nie jest łatwe. Ten fakt utwierdza nas w przekonaniu, że takie blokady są skuteczne. Każda z blokad zamykana jest przy pomocy wielozapadkowego zamka, więc otworzenie jej bez odpowiedniego klucza jest niemożliwe. Rozciąć takiej blokady też nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ cała blokada jest wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów. Zazwyczaj jest to specjalny stop stali nierdzewnej, która charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Blokady dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie blokady do wielkości tarczy hamulcowej.

Taką blokadę możemy kupić przez internet. Za jedną sztukę zapłacimy około stu złotych. Jeśli chcemy mieć pewność, że nikt nie ukradnie nam naszego motocykla, to możemy kupić dwie sztuki. Po jednej na każde koło. Blokady tego typu, to obecnie najlepsze zabezpieczenie przed kradzieżą motocykla.

Kategorie: Motoryzacja