Wielu ludzi uwielbia te momenty gdy skacze im adrenalina. W tym celu stosują oni różnorakie sposoby by sobie ciągle serwować takie skoki adrenaliny. Najczęściej wybór pada na uprawianie ekstremalnych sportów. Większość osób skacząc ze spadochronem, jeżdżąc na motocyklu czy rowerze często chce uwiecznić swoje poczynania na nagraniach wideo.

Wytrzymałe kamery montowane na kasku

wytrzymała kamera na kaskW przypadku osób uprawiających sporty ekstremalne konieczne jest ubieranie ochraniaczy i kasku. Na kask często montuje się latarki zwane czołówkami ale od pewnego czasu również wiele osób montuje tam kamery przeznaczone do rejestrowania obrazu podczas uprawiania sportu. Urządzenie jakim jest wytrzymała kamera na kask możemy obecnie kupić w wielu sklepach zarówno elektronicznych jak i tych ze sprzętem dla sportowców. To co wyróżnia ten rodzaj kamer to przede wszystkim niezwykle mocna obudowa. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego, które jest niezwykle odporne na zarysowania oraz wstrząsy. Sama kamera a dokładniej mówiąc układy scalone są wyposażone w specjalne poduszki, które w razie upadków odpowiadają za amortyzowanie. Nowoczesne kamery na kask wyróżniają się również tym, że mogą rejestrować obraz w bardzo dużej rozdzielczości. Niektóre modele tychże urządzeń mogą nagrywać z jakością 4K. Dzięki temu obraz jest niezwykle wyraźny. Na nagraniach z tego typu kamer możemy bez problemu dostrzec wiele szczegółów.

Ogólnie rzecz biorąc kamery dla sportowców to sprzęt cieszący się w ostatnich latach bardzo dużym uznaniem. Inwestowanie w takie rozwiązania stało się bardzo popularne zarówno wśród grona sportowców jak również wędkarzy czy leśników obserwujących zwierzęta. Kamery te mają więc naprawdę spore zastosowanie. Co ważne ich ceny z roku na rok coraz bardziej spadają.

Kategorie: Motoryzacja