Osoby niedoświadczone i nie związane z handlem, mogą mieć problem z ręcznym wystawieniem faktury czy paragonu, bo potrzebna jest choć podstawowa wiedza. Inaczej jest, kiedy korzysta się ze specjalnego programu, który sporo pracy wykonuje za nas.

Jakie funkcje mają oprogramowania do faktur?

oprogramowanie do fakturFaktura jest jednym z podstawowych dokumentów w każdej działalności. Bez względu czy firma prowadzi sprzedaż detaliczną czy hurtową, ma każdego dnia styczność z takim dokumentem. Kiedy coś sprzedajemy, to fakturę należy wystawić, natomiast kupując towar lub usługę, otrzymujemy fakturę od kontrahenta. W obu przypadkach będzie nam potrzebne oprogramowanie do faktur, które pozwala na wystawienie i wprowadzenie dokumentu do bazy danych. Żeby móc wystawić fakturę, trzeba mieć już wprowadzony dokument zakupu, który powoduje zwiększenie stanu w magazynie, z którego są pobierane pozycje. W programie można zapisać dane przedsiębiorcy i kontrahentów, zapisać pozycje towarowe lub nazwy usług, ustawić konkretny typ numeracji dokumentów czy ustawić indywidualne nagłówki. To wszystko jest możliwe w darmowej wersji programu do fakturowania, który bez problemu pobierzemy z internetu. Płatne wersje programów mają znacznie więcej funkcji, które dodatkowo można łączyć z innymi modułami oprogramowania. Najczęściej jest to rozszerzona wersja magazynu, księgowość, czy sprzedaż mieszana. Programy można zainstalować na dowolnym komputerze czy laptopie, ponieważ nie mają zbyt wygórowanych wymagań technicznych.

Korzystanie z takiego oprogramowania powoduje, że bieżąca działalność jest jeszcze prostsza. Wystawianie faktur i ich wprowadzanie zajmuje dosłownie kilka chwil i jest intuicyjne. Statystyki pokazują, że korzysta z nich nawet siedemdziesiąt procent przedsiębiorców.

Kategorie: Finanse