Alkoholizm jest chorobą nieuleczalną – kto raz znalazł się w jego szponach, będzie musiał uważać na pokusę już do końca życia. Natomiast przy odpowiednio prowadzonej terapii, można wyleczyć się z nałogu bardzo szybko, wystarczy jedynie maksimum chęci.

Kto w Łodzi leczy alkoholików?

leczenie alkoholizmu łódźWyleczenie się z tak ciężkiego nałogu, jakim jest alkoholizm, nie przychodzi łatwo. Jednak przy odpowiednio prowadzonej terapii oraz woli chorego, można osiągnąć wszystko. Alkoholizm nie dotyka tylko mężczyzn, ale także kobiety oraz coraz częściej osoby bardzo młode. To skutek tego, że alkohol jest utożsamiany z dobrą zabawą i luzem, a w dodatku najłatwiej w ten sposób zaimponować rówieśnikom. A w przypadku osób młodych uzależnienie może postępować jeszcze szybciej, niż w przypadku dorosłych. Jednakże tak naprawdę każdy z nas może się uzależnić i nieistotny jest tu status społeczny, czy też wykształcenie. Alkoholizm to choroba, w której odczuwalne jest zarówno uzależnienie psychiczne, jak i fizyczne, toteż odtruwanie organizmu powinno przebiegać pod kontrolą medyczną. Jeżeli zainteresowało nas leczenie alkoholizmu Łódź jest miastem, gdzie znajdziemy specjalistów. Bowiem w naszym mieście terapią zajmują się psychoterapeuci działający prywatnie, jak również do dyspozycji pozostają ośrodki leczenia uzależnień, zarówno te otwarte, jak i zamknięte. Nigdy nie ma gwarancji na to, że terapia okaże się skuteczna, jednakże trzeba zawsze być dobrej myśli, to w trudnych chwilach pomaga najbardziej.

Osoby nadużywające alkoholu, znajdują się w różnym stadium. Najcięższymi przypadkami są oczywiście osoby, które piją alkohol od lat, w dużych ilościach, bowiem u takich osób mogły zajść już nieodwracalne zmiany w mózgu, co skutkuje znacznie gorszym przeglądem rzeczywistości i zaburzoną oceną sytuacji.