Nasz warsztat samochodowy ma bardzo wielu klientów. Zaufanie budowaliśmy przez wiele lat, a dzisiaj terminy zaklepuje się u nas z ponad dwutygodniowym wyprzedzeniem. Przykładam ogromną wagę do tego, aby kupować narzędzia od dobrych producentów. Zdaję sobie sprawę, że są one droższe, jednak oszczędzanie na krążkach ściernych czy innych materiałach może po prostu spowodować obniżenie jakości naszych usług.

Trwałe krążki ścierne do blachy

ściernice nortonElektronarzędzia mamy najwyższej jakości – regularnie przechodzą przeglądy, są czyszczone i oczywiście w razie konieczności naprawiane. Ostatnio zauważyłem jednak, że jest jakiś problem ze szlifierką kątową. Tarcze co chwile wymagały wymiany, co wcześniej się właściwie nie zdarzało. Po analizie sytuacji stwierdziliśmy, że problem nie dotyczy szlifierki, tylko krążków ściernych. Pomimo że od wielu lat zamawiamy je od tego samego producenta, ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Postanowiłem więc znaleźć alternatywę dla tych materiałów. Pojechałem do hurtowni, a tam pan Marek pokazał mi ściernice Norton. Wziąłem kilka sztuk na próbę i zawiozłem do warsztatu. Poleciłem dwóm najlepszym pracownikom ich przetestowanie i przedstawienie wniosków. Po dwóch godzinach wróciłem do biura i okazało się, że chłopaki wciąż pracują na tych samych krążkach co przed moim wyjściem.

Byłem zaskoczony, szczególnie że zdzierali wierzchnią warstwę lakieru z jednego z aut. Karoseria była w bardzo nieatrakcyjnym stanie, przez co spodziewałem się, że będą musieli wykorzystać minimum kilka krążków ściernych. Oni dokończyli pracę przy użyciu jedynie dwóch. Zdecydowaliśmy, że od tamtego wydarzenia będziemy zamawiać ściernice tylko tego producenta. Żadne inne znane nam zamienniki nie są bowiem tak trwałe i jednocześnie skuteczne.

Kategorie: Handel