Hamulce typu hydraulicznego na dobre zagościły w przypadku wielu rowerów sportowych i trekkingowych. Dzieje się tak dlatego, iż ich działanie sprawia, że możliwe jest dużo lepsze hamowanie, a także bardziej odczuwalna modulacja po naciśnięciu klamki hamulcowej. Dobre hamulce hydrauliczne są montowane w rowerach wielu marek, które są oferowane na naszym lub zagranicznym rynku.

Hamulce typu hydraulicznego w rowerach

hamulce maguraHamowanie jest jednym z najważniejszych manewrów w jeździe wieloma pojazdami. Nie inaczej jest w przypadku rowerów. To dlatego producenci chcą, aby w ich rowerach zamontowane były jak najlepszej jakości komponenty, które sprawiają, że bezpieczeństwo jazdy jest wyższe. Dobrej klasy hamulce hydrauliczne (na przykład hamulce Magura), mogą sprawić, że rower stanie się bardziej przewidywalnym pojazdem, który możemy zatrzymać w każdym momencie jazdy. Hamulce hydrauliczne są zatem dużo lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych typów hamulców szczękowych, używanych do niedawna w rowerach. W wielu wypadkach hamulce tego typu są także montowane w rowerach przeznaczonych do bardziej spokojnej jazdy. Ich pracę da się zatem odczuć także w przypadku, gdy jedziemy na wyprawę z sakwami czy też na spokojną przejażdżkę po lesie. Dobre hamulce hydrauliczne pomagają także w szybszym zatrzymaniu roweru pod obciążeniem, a także w przypadku wyższych prędkości.

Dzięki pracy hamulców hydraulicznych możemy także wyeliminować konieczność montażu linek oraz pancerzy, które są niezbędne do pracy hamulców mechanicznych. W przypadku hamulców hydraulicznych mamy do czynienia z przewodami, w których znajduje się płyn, odpowiedzialny za prawidłowe działanie hamulców. Eliminuje to także tarcie, które jest powodem złej pracy linek w pancerzu hamulców tradycyjnych.

 

Kategorie: Sport