Rynek usług przewozowych bardzo dynamicznie się rozwija. Jedną z części rynku usług przewozowych są usługi przeprowadzek. Usługi przeprowadzek składają się z dwóch elementów: przewozu rzeczy oraz zabezpieczenia rzeczy podczas transportu. Są to dwie komplementarne usługi oferowane przez firmy przewozowe świadczące usługi związane z przeprowadzkami.

Usługi przeprowadzek dla firm

przeprowadzki firm gdańskFirmy zajmujące się przeprowadzkami klasyfikują klientów głównie według jednego klucza. Kluczem tym jest podział klientów na biznesowych oraz indywidualnych. Ten podział determinuje konstruowanie oferty dla tych dwóch grup. Klienci indywidualni mają inne potrzeby i wymagania co do usługi przeprowadzek. Przeprowadzek dokonują raczej w obrębie jednego miasta. Nie korzystają także z usługi komplementarnej jaką jest zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Klienci indywidualni raczej sami przygotowują meble oraz inne sprzęty do transportu. Klienci biznesowi oczekują bardziej kompleksowej oraz profesjonalnej usługi. Częściej także korzystają z usług przygotowania i zabezpieczenia rzeczy do transportu. W Gdańsku działa bardzo dużo firm świadczących usługi przeprowadzek firmowych. Najłatwiej taką firmę znaleźć wpisując w przeglądarkę internetową frazę przeprowadzki firm Gdańsk. W Gdańsku działają także firmy, które oferują przeprowadzki międzynarodowe. Przeprowadzki międzynarodowe są coraz popularniejsza usługą szczególnie w sektorze obsługi firm. 

Gdańsk to bardzo duży rynek dla firm przewozowych. Z usług firm świadczących usługi przeprowadzek korzystają głównie małe firmy. Duże firmy i korporacje mają najczęściej własne wydziały transportowe, które w razie potrzeby zrealizują taką usługę. Ceny takich usług są bardzo zróżnicowane. Ceny ustalane są zazwyczaj indywidualnie z każdym klientem.           

Kategorie: Transport