Chcesz mieć piękny, elegancki serwis obiadowy lub oryginalne filiżanki do kawy? Warto poszukać porcelany zdobionej pięknymi obrazami. Wbrew pozorom nie jest ona zarezerwowana tylko dla koneserów, a jej ceny cą coraz bardziej przystępne.

Malarstwo Klimta na porcelanie

porcelana klimtGustav Klimt to austriacki malarz i grafik, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli wiedeńskiej secesji. Przez lata jego oryginalne i niepowtarzalne obrazy budziły zachwyt i inspirowały wiele osób. W swojej sztuce używał niezwykle dużo złota, inspirowały go również kamienie szlachetne. Jego dzieła wyróżniała ozdobność i niezwykła dekoracyjność. W ostatnich latach popularne stało się przedstawianie sztuki wielkich artystów na przedmiotach codziennego użytku. Kubki, torby, notesy czy podkładki z obrazami wielkich mistrzów malarstwa europejskiego są coraz chętniej kupowane. Wykorzystanie obrazów Klimta na kubkach, filiżankach czy całych zastawach zyskało sobie wielu zwolenników. Połączenie delikatnej i szlachetnej porcelany doskonale współgra z niezwykle bogatymi zdobieniami i ornamentami jakie stosował ten artysta. Jednym z najpopularniejszych motywów jest jego słynny obraz zatytułowany „Pocałunek”. Jeśli szukasz porcelany inspirowanej tym artystą wystarczy wpisać w wyszukiwarkę porcelana klimt, a znajdziesz adresy sklepów internetowych oferujących całe kolekcje jak i pojedyncze sztuki. Również w stacjonarnie można kupić piękne filiżanki, czajniczki czy talerze. Taka porcelaną możemy ozdobić naszą kuchnię, może to być też ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Prawdziwa sztuka nie musi zamykać się w muzeach. Dzięki wykorzystaniu reprodukcji wielkich dzieł na przedmiotach codziennego użytku, możemy kontemplować obrazy słynnych malarzy np. pijąc kawę z naszej ulubionej filiżanki.

Kategorie: Handel