W okolicy jest wiele domów, które mają położoną piękna elewację. Trzeba przyznać, że każdy stara się mieć inną elewację. Zwłaszcza inną od sąsiada. Kiedyś tylko malowało się ściany budynku. Ale teraz można na ścianach wiele położyć. Nawet takie płytki elewacyjne. Teraz nie trudno je dostać.

Wybór cegły na elewację

cegła elewacyjnaMy niedawno ocieplaliśmy nasz dom. Wiadomo zimy są teraz coraz zimniejsze i trzeba jakoś ocieplić budynek. Ale po położeniu styropianu, trzeba jakoś wszystko ładnie wykończyć. Najszybszym sposobem było by pomalowanie ścian farbą przeznaczoną do elewacji budynków. Ale skoro już zajmujemy się wykończeniem domu, to warto moim zdaniem położyć coś lepszego niż tylko farbę. Do głowy przyszła nam cegła elewacyjna. Wiele osób ma ją położoną, ale w naszej okolicy to nie. Może nie będziemy też tej cegły elewacyjnej kłaść na całym budynku, ale może taki pas na dole, tak na poziomie naszej piwnicy. Jeszcze musi się zastanowić jak by nasz dom wyglądał jakbyśmy położyli cegłę na całych ścianach. Oprócz tego trzeba jeszcze zdecydować jaką cegłę wybrać. Każdy od razu kojarzy to z czerwoną cegłą. Ale na rynku jest wiele odmian cegły i nie zawsze musi być ona czerwona. Ale my chyba zostaniemy przy klasyce i wybierzemy czerwoną. To będzie chyba dobry pomysł. Jeszcze tylko musimy popatrzeć na ceny. Nie chcemy przepłacić. Warto poszukać kilku ofert zanim kupimy tą cegłę elewacyjną. Trzeba też poczytać jak się ją kładzie na ścianach by wiedzieć czy to skomplikowane czy też nie.

Każdy kto ocieplał swój budynek ,to potem zastanawia się jak go wykończyć. Czy może użyć farby do elewacji czy użyć czegoś innego. My zdecydowaliśmy się użyć czegoś innego niż farba. Postanowiliśmy zgodnie, że położymy cegłę elewacyjną. To chyba dobry pomysł. Teraz na rynku jest wiele propozycji takiej cegły więc na pewno uda nam się wybrać idealny wzór.

Kategorie: Wnętrze