Beton architektoniczny to wspaniałe tworzywo do produkcji elementów wykorzystanych przy wykończeniach wnętrz. Mamy do czynienia obecnie z prawdziwym szałem na punkcie „betonowania” wnętrz. Okazuje się bowiem, że w swej surowości kryje piękno. Dodając to tego nowe technologie powstał materiał w postaci betonowych płyt dekoracyjnych. Należy wspomnieć, że panele z betonu stosowane są również do wykończeń elewacji budynków.

Unikalne piękno paneli ściennych z betonu

płyta betonowa dekoracyjnaPrace prowadzone nad mieszankami betonowymi doprowadziły do uzyskania surowca, z którego produkuje się betonowe płyty dekoracyjne. Beton jest dekoracyjny sam w sobie jeśli ktoś jest zwolennikiem stylu industrialnego. Każda płyta jest inna mimo podobieństwa kształtu i koloru. Drobne naturalne rysy i pęcherzyki nadają im indywidualny charakter. Płyta betonowa ozdobna może zostać wyprodukowana w dowolnym kolorze. Dodając do masy barwniki i kruszywa otrzymamy barwny panel o wyjątkowej fakturze. Płytom betonowym można nadać wzory. Wykorzystując elastyczność masy betonowej można na płycie formować dowolne wzory. Tak powstały płyty betonowe 3D, które zaskakują bogactwem wzorów i wspaniałym efektem końcowym po montażu. Płyta betonowa dekoracyjna mimo „betonowego” pochodzenia jest lekka i cienka. Mają bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną. Są wzmacniane włóknami. Do wnętrz wilgotnych stosuje się płyty specjalnie impregnowane. Bardzo ważną ich cechą jest niepalność.

Betonowe panele ozdobne z całą pewnością stanowią bardzo ciekawa alternatywę dla płyt gipsowych i tradycyjnych tynków. Są łatwe w montażu i przede wszystkim trwalsze od innych. Montowane są na kotwy, szyny i zaprawę klejową. Biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie tym materiałem producenci zadbają o to by nas zaskoczyć nowymi właściwościami swoich produktów.