W naszym kraju wiele słyszy się o hodowli ślimaka jadalnego. Co prawda jest to mało typowe zajęcie ale warto wiedzieć, że można na tym zyskać trochę gotówki. Dlatego wiele osób rozpoczyna działania związane z rozpoczynaniem swojej własnej hodowli. Jeżeli chodzi o kapitał jaki trzeba mieć na początku to wszystko zależy od tego jaką ilość chcemy hodować.

Czy hodowla ślimaków jest dochodowa?

opłacalność domowej hodowli ślimakówNa samym początku zalecane są zdecydowanie mniejsze ilości aby nabyć potrzebne doświadczenie oraz wprawę. Dzięki temu kolejne lata hodowania ślimaków będą o wiele łatwiejsze. Dlatego koszt pierwszej inwestycji można dostosować do własnych możliwości. Jednak prawdziwe minimum, które musimy przeznaczyć to kwota od piętnastu do dwudziestu tysięcy. Jednak na nie których rzeczach nie warto oszczędzać, ponieważ wszystko zwróci się w przyszłości. Opłacalność domowej hodowli ślimaków dla większości osób jest bardzo zadowalająca. Dzięki temu koszt inwestycji może zwrócić się już po pierwszym sezonie. Potem można inwestować dalej bądź pozostać przy tym co aktualnie mamy. Jeżeli chodzi o czas pracy to jest on zróżnicowany. Najwięcej problemów stwarza zazwyczaj budowa koniecznej infrastruktury. Tutaj potrzebna jest dobra organizacja. Jeżeli wszystko mamy już postawione to czeka nas tylko karmienie w sezonie letnim oraz zbiory jesienią. Wtedy też jest więcej obowiązków, ponieważ ślimaki należy zebrać z pola, wysuszyć, umyć oraz popakować.

Dlatego warto zaplanować wtedy tak czas aby być dyspozycyjnym. Nie które osoby też przebierają swoje zbiory na klasy. Dzięki temu szybciej dostaje się pieniądze na danym skupie. Jednak wiele skupów oferuje taką usługę, która jest dodatkowo płatna. Dzięki temu czynności związane z przygotowaniem transportu odbywają się sprawniej. 

Kategorie: Usługi