Złoża paliw kopalnych z każdym dniem coraz bardziej się kurczą. W związku z tym w ciągu ostatnich lat wzrosły nakłady na badania dotyczące pozyskiwania alternatywnych źródeł energii. Tyczy się to jednak nie tylko branży związanej z elektrycznością ale również z ogrzewaniem. Mnóstwo osób zaczyna przerzucać się z ogrzewania domów węglem na rozwiązania bardziej ekologiczne.

Skuteczne ogrzewanie brykietem

brykiet torfowy czy węgielNie da się ukryć, że węgiel pozyskiwany z polskich kopalni przejawia bardzo dużą efektywność w kwestii emitowania ciepła. Kaloryczność węgla nie idzie jednak w parze w z ekologią. Podczas ogrzewania węglem do atmosfery ciągle uwalniane są ogromne ilość metali ciężkich oraz różnych toksycznych związków. Właśnie z tego powodu mnóstwo osób postanawia zainwestować w rozwiązania bardziej przyjazne naturze. Jednym z nich jest brykiet torfowy. Sporo osób zadaje sobie pytanie czy lepiej wybrać brykiet torfowy czy węgiel. Otóż wszystko zależy od zasobności naszego portfela oraz od tego jak bardzo ważne jest dla nas chronienie środowiska naturalnego. Podczas spalania brykietu uwalnia się bardzo mało szkodliwych spalin. Ma to więc korzystny wpływ na otaczającą nas przyrodę. Jeśli chodzi zaś o kwestię dotyczącą kaloryczności to najczęściej bywa tak, że brykiet przejawia kaloryczność na poziomie około 80 procent kaloryczności najlepszej jakości węgla. W związku z tym wiele osób nawet nie będzie w stanie odczuć dużej różnicy po zmianie węgla na brykiet.

Na chwilę obecną w sklepach związanych z branżą grzewczą znaleźć możemy nawet specjalne kotły przystosowane do spalania brykietu. Kotły te posiadają specjalne podajniki brykietu. Korzystając z takich rozwiązań naszym jedynym zadaniem będzie systematyczne uzupełnianie podajników oraz ustalenie jaka powinna być temperatura w naszym domu.

Kategorie: Usługi