Stale przybywa samochodów osobowych, które pokonują setki kilometrów po drogach naszego kraju. Niestety jak każda rzecz, którą wymyślił człowiek, konstrukcje te bywają zawodne. Co zrobić w sytuacji, gdy nasz pojazd doznał awarii?

Lawety szczecin umożliwiają transport uszkodzonych pojazdów.

lawety szczecinPrzede wszystkim – nie panikować. Istnieje wiele sposobów na to, aby uszkodzony pojazd przetransportować do mechanika, by przywrócił go do pełnej sprawności. Jednym z nich są lawety szczecin. Można je wypożyczyć osobiście lub dzwoniąc pod wskazany numer telefonu. W zależności o lokalizacji, transport lawety może zająć od kilku do kilkudziesięciu minut. Zazwyczaj w zestawie znajdują się specjalne najazdy, po których będziemy mogli umieścić nasz samochód na przyczepie. Dodatkowo spodziewać możemy się również pasów transportowych, które gwarantują zabezpieczenie pojazdu przed niekontrolowanym zjazdem. Tak przygotowaną lawetę możemy podłączyć do dowolnego samochodu z hakiem. Warto pamiętać o tym, że polskie przepisy nie wymagają od kierowców dodatkowych uprawnień do prowadzenia takiego zestawu. Warto również nadmienić, że wypożyczenie lawety wiąże się z dużo mniejszymi kosztami aniżeli skorzystanie z opcji auto lawety. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku tej drugiej opcji jesteśmy zobligowani do pokrycia opłaty, którą należy się za wykonaną pracę kierowcy.

Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, skorzystanie z lawety to bardzo często wygodna i tania metoda rozwiązania problemu. Coraz częściej korzystają z niej również osoby, które potrzebują przetransportować motocykle czy same nadwozia pojazdów, stanowiące bazę do dalszych projektów. Wybierając wypożyczalnię, warto kierować się jej opiniami i porównać ceny w kilku miejscach na raz, tak, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Kategorie: Motoryzacja