Większość mam kupuje wózki głębokie, lub spacerówki do przewożenia dziecka, gdyż są one bardzo praktyczne. Jednak zajmują sporo miejsca i trzeba go zawsze przed sobą pchać, dlatego powstały specjalne chusty do noszenia dzieci.

Jak wyglądają kurtki do noszenia w chuście?

kurtka do noszenia w chuścieWózek waży najczęściej od siedmiu do nawet kilkunastu kilogramów, do których trzeba dodać wagę dziecka no i ewentualnych zakupów. Jest on wygodny kiedy jedziemy na zakupy, lub musimy coś załatwić na mieście z dzieckiem. Jednak kiedy chcemy iść na plac zabaw, lub zrobić krótki spacer, bo wózek z powodzeniem można zastąpić chustą do noszenia dzieci. Jest ona lekka i utrzymujemy na sobie jedynie ciężar dziecka. W lecie możemy bez problemu w ten sposób nosić dziecko, jednak w zimie, może to być problematyczne, bo niewiele kurtek jest w stanie schować mamę i dziecko. W takiej sytuacji najlepiej się sprawdzi kurtka do noszenia w chuście, która posiada specjalną wkładkę, w której się znajduje dziecko. Można ją w większości modeli kurtek zapinać z przodu, lub z tyłu, w zależności czy mamy na sobie chustę, czy nosidło. Kurtka została wykonana z nieprzemakalnego materiału, a od spodu jest podszyta miękkim i ciepłym polarem. Na dole znajdują się ściągacze, dzięki którym dziecko i mama są świetnie zabezpieczone przed wiatrem, który może podwiewać od spodu. Jest ona na tyle szeroka, że bez problemu schowamy się w niej razem z maluszkiem w chuście, lub nosidle noszonym z przodu, lub z tyłu. Posiada dwa kaptury, jeden dla mamy, a drugi dla maluszka.

Zakup takiej kurtki jest świetnym wyborem, jeżeli zamierzamy nosić dziecko w chuście. Kiedy maluch wyrośnie, możemy na stałe odpiąć wkładkę do noszenia dziecka i mamy zwykłą sportową kurtkę, która niczym nie przypomina model dla dwojga.

Kategorie: Moda