Zajęcia plastyczne są miło wspominane chyba przez każdego z nas. To właśnie tak robione były ludziki z kasztanów, wycinanki, czy wyklejanki. Na takich zajęciach, świetnie się sprawdza elastyczna masa na bzie wazeliny.

Jak można wykorzystać plastelinę?

plastelinaDzieci są bardzo ciekawe świata i najczęściej z ciekawością podchodzą do nowych doświadczeń. Kiedy maluch kończy trzeci rok życia, to można zacząć w nim w domu bawić się nietoksyczną plasteliną. Jest to świetny materiał do wykonywania ludzików, figurek, czy ciekawych prac plastycznych. Plastelina jest sprzedawana w pudełkach liczących od sześciu do nawet dwudziestu kolorów. W temperaturze pokojowej, ma ona stałą, dość twardą strukturę, ale nie stwardnieje ona na stałe. Natomiast kiedy ją nieco rozgrzejemy w dłoniach, czyli przejmie temperaturę ciała człowieka, to staje się bardzo elastyczna i miękka. W takiej konsystencji można z niej wyczarować niemalże wszystko, jednak efekt prac nie będzie trwały, ponieważ nie można powstałych prac utrwalić, tak jak na przykład dzieje się to z modeliną. Dostępne plasteliny można dowolnie kształtować w nieskończoność. Alternatywą dla niej, mogą być domowe masy wykonane z mąki, wody i soli, które pod wpływem powietrza zastygają i stają się twarde. Zakup plasteliny jest konieczny, jeżeli nasze dziecko rozpoczyna naukę w szkole podstawowej, ponieważ tam jest ona bardzo często wykorzystywana. Możemy też samodzielnie z dzieckiem się nią bawić, dzięki czemu czas spędzony razem nie będzie nudny.

Maluchy uwielbiają ugniatać, ściskać i formować plastelinę, bo daje ona wiele możliwości. Dostępne są kolory podstawowe, czyli biała, czarna, zielona, czerwona i żółta oraz znajdziemy komplety z odblaskową plasteliną. Jest ona wykorzystywana nawet w przedszkolach.

Kategorie: Edukacja