Jeżeli chcemy w mieszkaniu zastosować nowoczesne rozwiązania, warto wziąć pod uwagę sufit wykonywany metodą napinania. Jest on naprawdę bardzo efektowny, dzięki temu, że jest wykonany ze specjalnej folii, ciekawie odbijającej światło. Warto również po obwodzie pomieszczenia zamocować pod sufitem oświetlenie LED co jeszcze zwiększy efekt.

Sufit podwieszany czy napinany?

sufit napinany wrocławPodwieszanie sufitu już nie jest jedyną opcją poza tynkowaniem. Jeśli chcemy efektownego, nowoczesnego rozwiązania warto zastosować inną możliwość. Jeśli mieszkamy w województwie dolnośląskim i chcemy zamontować w mieszkaniu sufit napinany Wrocław zapewni nam duży wybór i odpowiednich fachowców. Jest to specjalna folia PCV, napinana pod sufitem. Jeżeli wybierzemy połysk, wygląda jak połyskująca tkanina, odbijająca pięknie światło. Dostępna jest w praktycznie każdym kolorze, w macie i połysku, a nawet możliwy jest druk spersonalizowanej grafiki. Montaż jest bardzo czysty i stosunkowo szybki w porównaniu do metody podwieszania, która wymaga dużo czasu, aby zamocować profile oraz najlepiej, żeby wynieść wszystko z pomieszczenia, choćby z powodu dużego brudzenia pyłem. Napinanie odbywa się w taki sposób, że na obwodzie ścian pod sufitem mocuje się listwy, a następnie rozwiesza się folię na klamrach i ogrzewa pomieszczenie nagrzewnicą gazową. Folia zmniejsza powierzchnię i pozwala na łatwe wpięcie za pomocą specjalnie wyprofilowanego narzędzia przypominającego szpachelkę. Następnie maskuje się połączenia między ścianami a sufitem specjalnymi listwami i gotowe. Szybko i bezpyłowo. Technologia ta jest niestety nadal bardzo droga, ale wraz z jej rozpowszechnieniem ceny na pewno się zmniejszą.

Jeżeli chcemy w mieszkaniu nietypowy, nowoczesny sufit, koniecznie wybierzmy napinany w połysku. Nada to pomieszczeniu niepowtarzalny blask i zadziwi wszystkich gości efektownością. Folia dobrze wpływa również na akustykę pomieszczenia i zachęca łatwym zarówno montażem jak i demontażem w razie potrzeby. Nie trzeba jej malować a czyścić sufit można odkurzaczem lub szmatką.

Kategorie: Dom