Paskowanie kiszonki wymaga nie tylko użycia odpowiedniego sprzętu lecz także opakowań gwarantujących właściwe warunki przechowywania. Dlatego też firmy produkujące takie opakowania dokładają wszelkich starań aby ich produkty były jak najwyższej jakości i zapewniały właściwą ochronę zapakowanej kiszonki.

Odpowiednia temperatura czyli ochrona przed słońcem

worki do sianokiszonki odporne na UVWiele gospodarstw zajmujących się hodowlą zwłaszcza bydła każdego roku wytwarza na własne potrzeby ogromne ilości kiszonki będącej najlepszym pokarmem dla bydła. Dlatego też stosują oni worki do sianokiszonki odporne na UV zabezpieczające kiszonkę przed szkodliwym działaniem słońca. Jest to bardzo istotne gdyż wystawienie kiszonki na silne promieniowanie może spowodować iż ulegnie ona zbytniej fermentacji mogącej stanowić zagrożenie dla zdrowia zwierząt. Takie worki są dostępne w wielu rozmiarach co pozwala na takie zapakowanie kiszonki aby była ona od razu gotowa do nałożenia w paśnik bez potrzeby dodatkowego jej porcjowania. Wpływa to przede wszystkim na szybkość codziennego karmienia a także na zapewnienie odpowiedniej jakości przygotowanego pokarmu. Spakowaną kiszonkę  można przechowywać w dowolnym miejscu, gdyż jest ona odporna na działanie warunków pogodowych i nawet bardzo zła pogoda nie jest w stanie zaszkodzić jej jakości. Dzięki opisanym powyżej elementom będziemy mieć pewność, że właściwie zabezpieczyliśmy przygotowany pokarm dla zwierząt.

Zabezpieczenie pokarmu dla zwierząt odbywa się na podobnych zasadach jak dbałość o jedzenie dla ludzi, sprawia to, że na rynku rolniczym dostępne są coraz to nowsze rozwiązania pomagające w ulepszaniu jakości karmy dla zwierząt. Dzięki odpowiedniemu karmieniu zyskamy satysfakcję zdrowia hodowanych w naszym gospodarstwie zwierząt.  

 

Kategorie: Rolnictwo