Przymierzając wiele terenów uprawnych bez problemu można zauważyć, iż jedną z roślin, która jest bardzo chętnie uprawiana jest zdecydowanie kukurydza. Kukurydza jest zbożem o dużych wymaganiach cieplnych, rośnie na glebie, której temperatura wynosić powinna 6 stopni, wytrzymuje lecz przymrozki do minus trzech stopni, ale zdecydowanie lubi temperatury powyżej 15 stopni. W związku z czym wybór poszczególnych nawozów do kukurydzy jest naprawdę ciężką sprawą.

Jaki nawóz dla kukurydzy?

najlepszy nawóz do kukurydzyKukurydza jest to roślina, która zdecydowanie nie lubi gleb podmokłych, nie rośnie także dobrze na glebach zimnych, bardzo ciężkich ale także i gleby ilaste oraz suche nie stanowią dla kukurydzy sprzyjających warunków. W przypadku kiedy chcemy z powodzeniem ją uprawiać zdecydowanie należy wykonywać ją na glebach lekkich oraz takich, które posiadają odpowiedni profil składników mineralnych, gdzie dość często występuje niedobór miedzi. Zdecydowanie możemy uprawiać ją także na glebach kompleksowych, do których możemy zaliczyć gleby pszenne oraz żytnie. Kukurydza posiada podobne właściwości oraz wymagania tak jak ziemniak w związku z czym możemy uprawiać ją także na glebach, które określa się jako lekkie. W przypadku kiedy mówimy o związku jakim jest najlepszy nawóz do kukurydzy zdecydowanie należy pamiętać o tym, iż kukurydza pobiera bardzo dużo magnezu i wyjątkowo źle rośnie na glebach ubogich w ten właśnie składnik, w związku z czym nawożenie fosforem i potasem z dodatkiem magnezu jest jak najbardziej efektywne. Nawozy kompleksowe najlepiej stosować pod orkę lub na glebach lekkich pod wiosenne uprawki, takie podejście będzie stanowiło jedno z najlepszych rozwiązań jeśli mówimy o skutecznym uprawianiu kukurydzy. Aby zadbać o to, żeby kukurydza rosła właściwie zdecydowanie należy zadbać o poszczególne składniki mineralne.

Uprawianie kukurydzy to nie taka prosta sprawa jak może nam się wydawać. Zdecydowanie należy zapoznać się z tematem, ponieważ pozwoli nam to zaczerpnąć informacji, które przy wykorzystaniu na pewno korzystnie wpłyną na kondycję oraz jakość roślin, które uprawiamy na obszarach rolnych.

Kategorie: Rolnictwo