Jak zacząć prowadzić własną firmę transportową? Trzeba mieć jakiegoś zleceniodawcę, dla którego będzie się wykonywało zlecenia transportowe. Na początek trzeba też zainwestować w porządny ciągnik siodłowy. Duże firmy spedycyjne szukają najczęściej podwykonawców z własnym ciągnikiem siodłowym. Dobrze jest mieć również naczepę, ale nie jest to koniecznością.

Można kupić ciągnik siodłowy po wynajmie długoterminowym

używane ciągniki siodłowe manJednym ze sposobów na zakup naprawdę dobrego i zadbanego ciągnika siodłowego jest skorzystanie z oferty wyprzedaży po leasingowych. Firmy leasingowe mają całkiem sporo ciągników siodłowych, które nie zostały wykupione po okresie leasingowania. Dzisiaj zadbane używane ciągniki siodłowe MAN można kupić w firmie, która oferuje ich wynajem długoterminowy. W takich firmach dwu czy trzyletni ciągnik siodłowy nie będzie się już cieszył zainteresowaniem w kwestii wynajmu. Wtedy takie prawie nowe ciągniki siodłowe przeznaczone są do sprzedaży. Mogą być zaoferowane w bardzo dobrej cenie, ponieważ firma już na nich zarobiła wynajmując je przez pierwsze dwa czy trzy lata. Takie pojazdy są w pełni sprawne technicznie, a przede wszystkim mają przeglądy robione w autoryzowanym serwisie. Jeśli ktoś je wynajmował to musiał o nie maksymalnie dbać, bo takie są warunki wynajmu długoterminowego. Każdy, kto zakłada swoją pierwszą firmę transportową, powinien zobaczyć oferty samochodów po wynajmie długoterminowym.

Zadbaną używaną ciężarówkę można też kupić od prywatnych właścicieli. Na przykład od osób, którym w biznesie transportowym się nie powiodło. Najpewniejsze używane ciągniki siodłowe można znaleźć tam, gdzie się je leasinguje bądź wynajmuje długoterminowo. Po okresie najmu lub leasingu samochody ciężarowe są sprzedawane. Są bardzo zadbane i technicznie doskonałe, a można je kupić za bardzo dobre pieniądze.

Kategorie: Motoryzacja