Zamek błyskawiczny to podstawowe wyposażenie naszej odzieży, kurtek czy też butów. Niestety, fabrycznie montowane zamki nie są zbyt solidne, co sprawia, że są podatne na awarie. W takim wypadku warto je wymienić na nowe, najlepiej wykonane z metalu.

Czy suwak metalowy jest wytrzymały?

suwaki metaloweSuwaki to podstawowe akcesorium, umożliwiające zapięcie naszych kurtek, bluz, spodni, czy też butów i torebek. Niestety często okazuje się, że suwaki w świeżo zakupionym ubraniu zaczynają się zacinać, a głównym tego powodem jest jego niska jakość. W takim wypadku najlepiej jest kupić suwaki metalowe oraz wymienić standardowy suwak który zaczął się zacinać. Jak się bowiem okazuje, głównym powodem psucia się suwaków fabrycznych jest ich niskiej jakości wykonanie – są one stworzone najczęściej z plastiku, co powoduje szybkie wyłamywanie się elementów takiego suwaka. Oczywiście, w przypadku suwaków wykonanych z metalu podobnych problemów nie ma, przez co można z nich korzystać przez długi czas. Dobrym pomysłem jest zakup tego typu suwaków, aby być przygotowanym na wypadek zepsucia się tych fabrycznie zamontowanych. Suwaki metalowe można zakupić pojedynczo, lub zamontowane na taśmie suwakowej. Te n drugi rodzaj suwaków znacznie  łatwiej jest zamontować, co jest szczególnie ważne dla osób, nie posiadających dużego doświadczenia w poprawkach krawieckich. Niezależnie na jaki typ suwaka się zdecydujemy, jego wymiana nie powinna sprawiać żadnych większych problemów. Suwaki metalowe można bez problemu kupić w hurtowniach, również tych internetowych.

Zepsuty suwak jest głównym powodem wymiany torebki czy kurtki na nową. Na szczęście nie trzeba wyrzucać przedmiotu z popsutym zamkiem błyskawicznym, gdyż bez problemu można go wymienić na nowy, wyższej jakości, które będą bezproblemowo działać przez długi czas.

Kategorie: Usługi