Wszystkim w branży budowlanej a także poza nią, znane są  elewacje wentylowane. Są to przede wszystkim brak zawilgocenia w porównaniu do elewacji tradycyjnych, oraz niesamowita estetyka wykończenia, którą zapewnia prefabrykat.  Metoda ta góruję także tam, gdzie istnieje konieczność połączenia zwykłej ściany elewacyjnej, ze ścianą przeciwpożarową, mimo różnic w konstrukcji podtrzymującej płytę, wykończenie takich ściany wygląda jednakowo.

Najkorzystniejszy wybór to elewacje wentylowane 

elewacje wentylowane montaż

Zgłębiając elewacje wentylowane montaż jest stosunkowo prosty, który nie wymaga tak dokładnego przygotowania podłoża jak w przypadku klejonego styropianu. Powierzchnia może być nierówna, a wypełnienie wełny pomiędzy płytą a ścianą zniweluje wszelkie nierówności, skupić należy się szczególności na konstrukcji nośnej elewacji, ta wymaga pewnej precyzji i zakłada drobne odchyły w stosunku do projektu. Mamy, zatem kolejno oszczędność czasu robotników mniej wykwalifikowanych, oraz niewielki udział pracowników średnio wykwalifikowanych, co za tym idzie, znaczne zmniejszenie kosztów całego projektu pamiętając, że robocizna jest największą częścią kosztu całej inwestycji. Idąc dalej po uzupełnieniu wypełnienia przestrzeni pomiędzy płytą a powierzchnią ściany zewnętrznej, praca ta jest stosunkowo czystą, i nie wymaga takiego zabezpieczenia jak w przypadku tradycyjnego „tarowania” styropianu, nie jesteśmy, zatem uporczywi dla sąsiadów jak i nie zwracamy uwagi osób, które nade wszystko cenią sobie czyste środowisko, wybierając taki sposób montażu również możemy się zaliczyć do tego grona.

Reasumując korzyści płynące z wyboru  elewacji wentylowanej są mnogie, obejmują zarówno inwestorów, wykonawców jak i samych pracowników, na sąsiadach terenów objętych inwestycją kończąc. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy czego nalerzy szukać przy licznych kosztach związanych z budową .