Wykończenie podłogi ma kluczowy wpływ na to jak będzie wyglądać cała posadzka. Zakrycie szpary między krańcami podłogi, a ścianą jest bardzo ważne, ponieważ wpływa bardzo mocno na estetykę nie tylko podłogi, a całego wnętrza. W celu wykończenia całości, możemy użyć listw wykończeniowych, które załatwią całą sprawę.

Elegancka listwa wykończeniowa

eleganckie listwy wykończenioweJak już wcześniej wspomniałem, dobrym sposobem na wykończenie całej podłogi jest użycie listw wykończeniowych. Eleganckie listwy wykończeniowe nie tylko spełnią swoje główne zadanie, ale też nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu. Producenci doskonale wiedzą o tym, jak duży wpływ na estetykę mieszkania mają listwy wykończeniowe, dlatego ciągle wymyślają coraz to nowsze wzory. Listwy produkowane są z różnego rodzaju materiałów, zaczynając od tworzyw sztucznych, a kończąc na prawdziwym drewnie. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się listwy z tworzyw sztucznych, dlatego że bardzo łatwo dopasowują się do ścian, nawet nie jeśli nie są one idealnie równo, oraz są dużo tańsze od listw wykonanych z litego drewna. Listwy pomimo tego, że wykonane są w całości z plastiku, to swoim wyglądem przypominają drewno, więc zyskujemy dobry wygląd w niskiej cenie. Montaż takich listw może odbywać się na dwa sposoby, pierwszym z nich jest montaż na kołkach szybkiego montażu, a drugi na kleju. Sposób montażu uzależniony jest od rodzaju listwy.

Listwy swoją popularność zawdzięczają między innymi swojej uniwersalności. Koszt zakupu jednej listwy o długości dwóch metrów, to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Za tak niewielką sumę, możemy sprawić, że nasze mieszkanie będzie bardzo dobrze wyglądać, ponieważ będzie w pełni wykończone. To jaki rodzaj listwy wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Kategorie: Budownictwo