Głównym przeznaczeniem technologii druku termotransferowego jest drukowanie na powierzchniach elastycznych, z uwzględnieniem materiałów stosowanych do produkcji opakowań oraz etykiet. Technologia z zastosowaniem głowicy transferowej stanowi alternatywę na znakowarek typu hotfoilingowego, rolkowego oraz hotstampingowego.

Walory praktyczno- techniczne drukarek brother

drukarka etykiet brotherTechnologia druku termotransferowego, popularnie nazywanego również sitodrukiem pośrednim opiera się na tzw. zasadzie znakowania kontaktowego, gdzie kwestią warunkującą stanowi bezpośredni kontakt z materiałem elastycznym, którego funkcję może pełnić np. folia lub etykieta. Za pomocą głowicy drukującej oraz zastosowaniu taśmy termotransferowej poprzez nagrzewanie głowicy atrament z taśmy zostaje przeniesiony na etykietę, czego efektem mogą być znaki towarowe. Drukarki do etykiet brother charakteryzują się możliwością zastosowania szerokiego doboru interesujących nas materiałów niezbędnych do precyzyjnego wydruku etykiet do korespondencji seryjnej, adresowej oraz oznaczania produktów. Ponadto wysoka rozdzielczość oraz specjalne materiały eksploatacyjne pozwalają na wyraźny i trwały wydruk kodów kreskowych, przez co niweluje się potencjalna możliwość wystąpienia problemów podczas skanowania. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że  drukarka etykiet brother stosuje taśmy umożliwiające nam wybór kształtu etykiet, przez co nie musimy ograniczać się do wyboru kształtów, tworząc np. zaskakujące formą etykiety w kształcie koła.

Jedną z istotniejszych cech drukarek stosowanych w sitodruku pośrednim jest również istota kompatybilności urządzeń z wieloma systemami operacyjnymi a także o mobilności, dzięki której możemy zabrać drukarkę do etykiet wszędzie tam, gdzie będzie nam ona niezbędna. Znajduje to zastosowanie m. in. podczas opisywania okablowania, gdzie funkcja przenoszenia będzie miała dla nas istotne znaczenie.

Kategorie: Informatyka