Gipsowe figurki czy sztukaterie od lat goszczą na półkach, ścianach oraz parapetach mieszkań. Do wnętrz przez siebie ozdabianych wprowadzają klimat trochę bajkowy i staromodny, a trochę wyidealizowany i nasycony dekoracyjnością. Swoje początki miały już w czasach najdawniejszych, ale prawdziwy triumf osiągnęły dopiero w epoce  baroku.

Możliwości gipsu ceramicznego

Obecnie pojawiają się coraz częściej razem z umiłowaniem drobiazgu i vintage. Barokgips ceramiczny lublin zmienił i przede wszystkim uprościł skład masy na sztukaterie. Od tej epoki do ich wykonania potrzebny jest jedynie zmielony kamień gipsowy oraz woda. Białą mieszaninę wyrabia się dosyć łatwo i szybko. Na jej zastygnięcie nie trzeba też długo czekać (od kilkunastu minut do dwóch godzin). Po wyjęciu z formy – gotowy element można zabezpieczyć lakierem lub w różny sposób ozdobić. Przyklejony do ściany – znakomicie przyjmuje każdy rodzaj aplikowanej na nią farby. Gips ceramiczny Lublin to jedno z miejsc, które przoduje w dostawie wysokiej jakości materiału – to najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie, kiedy chcemy zmienić wnętrze lub po prostu uczynić je bardziej dekoracyjnym. Od lat ceniony w środowisku DIY pomaga uwolnić kreatywność i w tani sposób zrealizować swoje twórcze pomysły stylizacyjne i wnętrzarskie. Z ceramicznego gipsu można wyczarować prawie wszystko, a do tego jest bezpieczny dla twórcy i środowiska. Jak łatwo wykonać metamorfozę pomieszczenia czy domu? Wystarczy zapas gipsu, odpowiednie formy, woda i trochę kleju.

Nie trzeba kosztownych dekoracji, gdyż zastygająca i pomalowana masa może imitować wiele rzeczy – marmur, kamień, drewno, porcelanę. Wybór gipsu daje nie tylko szersze możliwości niż wybór innego tworzywa – lecz także niższe koszty przy spektakularności wprowadzonej zmiany.

Kategorie: Budownictwo