Pewnie niektórzy z was musieli kiedyś nocować w hotelu. Może tylko raz, a może jesteście stałymi bywalcami. Bez względu na to czy jednorazowo odwiedzacie hotel czy musicie co jakiś czas spać w hotelach wiecie na pewno, że czystość w pokojach hotelowych musi być zachowana na najwyższym standardzie. Nie wyobrażam sobie nocować w brudnym pokoju hotelowym.

Wymiana brudnych prześcieradeł na czyste

prześcieradła hotelowePo każdej wizycie gościa w pokoju hotelowym taki pokój trzeba posprzątać. I to bardzo dokładnie. Trzeba zacząć od zmiany pościeli. Trzeba zdjąć wszystkie poszewki i wrzucić do kosza z brudną bielizną. To ważne by wymieniać te rzeczy. Każdy klient hotelu powinien zasługiwać na czystą pościel i świeżo pachnącą. Nie wolno zapominać tez o tym, że należy też wymieniać prześcieradła hotelowe. Te rzeczy w/w trzeba wyprać w bardzo wysokiej temperaturze, tak by zabić wszystkie bakterie jakie się tam znajdują. hotele zazwyczaj piorą pościele i prześcieradła na miejscu. W hotelach są pralnie, pewnie w piwnicy. hotele też stosują specjalne mieszanki proszków i płynów do płukania, tak by każda wyprana pościel była śnieżnobiała oraz pachnąca. Jeśli nasza pościel w hotelu taka nie jest to poprosimy obsługę albo o zmianę pokoju, albo o zmianę pościeli. Oprócz tego w pokoju trzeba odkurzyć, zetrzeć kurze. najlepiej jest też wywietrzyć pokój i zastosować jakieś odświeżacze powietrza. Uzupełniane są też minibarki oraz akcesoria w łazience jak na przykład ręczniki, mydło itp. Klient wchodząc do pokoju hotelowego musi widzieć i czuć, że jest posprzątane i wszystko wymienione z pościeli na nowe.

W hotelach musi być naprawdę bardzo czysto. Nie wyobrażam sobie spać w brudnym pokoju. Po każdym kliencie hotelowym trzeba posprzątać pokój. W szczególności trzeba dbać, aby wymieniano pościel oraz prześcieradło na czysto wyprane. Te zasady musi przestrzegać każdy hotel. Pościele trzeba praqć w wysokich temperaturach i z użyciem proszku.