Lubiłam różnego typu robótki ręczne, czy choćby naprawianie sprzętów w domu. Mogłam nie tylko sama wymienić żarówkę, czy wydziergać sobie sweter, ale także zbić skrzynkę narzędziową z drewna, czy namalować obraz na szkle. Z czasem zaczęłam szukać innych ciekawych technik przydatnych przy akcjach DIY.

Laserowe cięcie cienkiej sklejki

tanie cięcie sklejki laseremSzczególnie spodobały mi się ozdóbki robione ze sklejki. Są o wiele bardziej trwałe niż te papierowe, czy nie zbiją się jak ozdoby szklane. Dodatkowo sklejka jest tańsza niż lite drewno, więc dekoracje nie będą kosztowały nie wiadomo ile. Sklejka jest plastyczna, można z niej wycinać różne wzory. Jednak samodzielnie wycinanie z niej czegokolwiek nie było łatwe. Materiał mógł się złapać, zarysować, nie będzie potem wyglądał dobrze. Farbą się pęknięcia nie zamaluje. Dlatego też postawiłam na tanie cięcie sklejki laserem. Cięcie laserowe jest przede wszystkim bardzo precyzyjne i można dzięki temu mieć dekoracje nawet w najbardziej misternych wzorach i ażurach. Znalazłam firmę która nie tylko docięłaby mi sklejkę taką jaką bym im przyniosła, ale także na miejscu mieli jej spory zapas, na wszelki wypadek. Mieli materiał w dobrej cenie, więc się u nich potem zaopatrywałam, tylko za pierwszym razem miałam własną sklejkę. Przygotowywałam także różne projekty na dekoracje. Część to były proste, gotowe wzory jakie ściągnęłam z internetu, takie jak serduszka, czy wigilijne choinki. Reszta to była moja radosna twórczość własna, szczególnie lubiłam projektować kwiaty.

Dzięki współpracy z firmą tnącą sklejkę przy pomocy specjalnego lasera mogę przygotowywać piękne dekoracje nie tylko dla siebie. Daję je też rodzinie i znajomym, czasem sprzedaję na targach rękodzieła. Cieszą się tam dużym powodzeniem, bo wszystko maluję ręcznie na wszystkie kolory tęczy.

Kategorie: Usługi