Odpowiednio zaizolowane rury biegną kilometrami przez cały kraj, dostarczając ciepło do rodzin, w mieszkaniach i domach oraz niezbędną energię cieplną do zakładów przemysłowych. Jednak przy wielokilometrowych długościach rur straty ciepła kumulują się i sprawiają, że proces staje się nieefektywny. Dodatkowo dochodzi możliwość mechanicznego uszkodzenia rur.

Gdzie znajduje zastosowanie płaszcz ochronny?

płaszcze ochronne z ocynkowanej blachyTu przydatne okazują się płaszcze ochronne z ocynkowanej blachy, szczelnie opinające rury ciepłownicze, dzięki czemu nie grozi im żadne uszkodzenie mechaniczne, jak również są zabezpieczone przed korozją. Wszystko to jest możliwe dzięki ocynkowaniu blachy płaszcza, co sprawia że jest on bardzo odporny na niesprzyjające nawet warunki pogodowe, a także zapewnia właściwą izolację przy radykalnie niskich jak i wysokich temperaturach. Wielka popularność jaką się cieszą płaszcze ochronne z ocynkowanej blachy w przemyśle ciepłowniczym wynika z niezwykłej prostoty konstrukcji i jej efektywności w tym, do czego została zaprojektowana. Instalacje i węzły ciepłownicze, podobnie jak inne, podobne rurociągi przemysłowe, są dzięki temu efektywniejsze w transportowaniu energii, wody lub innych substancji w stanie ciekłym lub lotnym. Konstrukcja płaszcza ochronnego znalazła zastosowanie w wielu branżach przemysłowych i doczekała się również wielu różnych wariacji, mających na celu dopasowanie jej do konkretnych warunków i celów.

Niezależnie od rozwoju innych technologii ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami meteorologicznymi, pozycja na rynku płaszcza z ocynkowanej blachy wydaje się niewzruszona i niezagrożona na długi czas. Dzięki swym jakże dobrym właściwościom ochronnym i znalezieniu sobie szerokiego zastosowania w przemyśle, płaszcze ochronne na stałe wpisały się w miejski pejzaż obserwowany na każdym kroku. Stały się one jego nieodłącznym elementem i zwłaszcza na terenach przemysłowych można je spotkać na każdym kroku.